Vzpomínka na JTJPT

Obrázek

Včera to byl rok, co jsem s TSolaris pokořil první z českých powertrailů. „Je To Jen PowerTrail“ asi není nutno představovat, ale kdyby náhodou – honibodí série 274 keší v širším okolí Kopidlna.

Původně jsem tuto akci plánoval v plném osazení auta, ale nakonec jsme zbyli jen dva. O to větší zábava to byla – i když jak se to vezme – znovu bych to absolvovat nechtěl 😀

Vyrazili jsme brzo ráno, někdy kolem páté. Nezdá se to, je to kousek cesty a tak první kešku logujeme v 7:32. Chvíli nám trvalo, než jsme se pěkně sehráli, ale po zapsání dvacátého kousku je skoro vše vychytané… Cestu parádně shrnul TSolaris v logu u první kešky série:

A je to tu! Slovo dalo slovo a po krátké domluvě se vydáváme zdolat tuto výzvu. Osobně na power traily moc nejsem, ale někdy se to vyzkoušet musí a tak proč nezkusit rovnou ten největší a nejznámější? V 5 ráno vyjíždíme z Jiříkova ze šluknovského výběžku a v autě plánujeme co se dá. Jediná otázka, která mě pořádně trápila je ta, že v kolik je plánován návrat. S myšlenkou, že se vracím za svítání a jdu hned do práce jsem se držel prakticky do konce téhle série. Po sedmé hodině se dostáváme na začátek JTJPT a cvičíme si taktiku. Jelikož jsme, kvůli komplikacím, jeli jen dva tak byla celá akce o něco složitější, ale zajímavější. Žhavíme hned tři navigační zařízení a vydáváme se bleskovým tempem ku předu. V dopoledních hodinách nás doprovází optimismus a očekávaný čas odlovení poslední krabičky nám vychází kolem 18:00, což by bylo více než přijatelné. Keš jde s keší a my začínáme chytat ten algoritmus. Po cestě si stíháme ještě dělat poznámky o keších, které nejsou úplně v pořádku. Jako poděkování za PWT je uveřejním aby se vědělo jak na tom krabičky jsou. Na keši #64 se potkáváme s prvními a posledními kačery, tímto zdravím Snoufika a Dareona (jsem si vědom, že jsem nicky určitě zkomolil, tak se omlouvám ). Na krabičce #154 se setkáváme s dalším, ale ne tak milým setkáním v podobě vosího hnízda hned vedle keše. Krabičku přemísťujeme o strom dál na stejné straně, buďte opatrní! Zmíním ještě #211 kde je hint potřeba změnit z „ovocný strom“ na „někdy tu ovocný strom jistě byl“, zůstal po něm jen kmen, dá se lehce přehlédnou.
Před #214 se zasekáváme, chytl nás slejvák a tak stojíme na benzínce asi okolo hodiny, dále pak ztrácíme čas na opravování a nahrazování již neexistujících krabiček, ale beztak poslední keš logujeme o 13 hodin později, to bylo tak akorát. Cesta na HC byla více než příjemná, Německo hrálo finále MS a silnice byli jen naše.
Abych shrnul celkový pocit z PWT. Je to příjemná zkušenost, celý den jsme si i ve dvou dost užili a poznali jsme Geocaching z odlišného úhlu. Obdivuji ownera za odvahu něco takového vytvořit a zároveň kuráž se o to starat. Nicméně si nemyslím, že tohle je zrovna můj šálek kávy, nebylo to nějak zvláště náročné, jak se mluví, ale není to nic pro slabé nátury. Nováčci zde mohou rychle přehodnotit názor na GC, ale i o těchto velkých sérií to je.
Takže ještě jednou autorovi/ům velké DÍKY za novou zkušenost a pokořenou velkou výzvu!
Poznámky:

  • Logbook v keši je promočený, roztrhaný nebo plný: 10, 30, 33, 60, 104, 106, 107, 148, 181, 204
  • Keš nemá pevnou schránku (je v sáčku): 53, 58, 60, 104, 119, 139, 141, 215, 248, 260, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273
  • Keš jsme opravili / nahradili za krabičku od šumáku: 81, 144, 220, 251
  • Dále pak se u dost keší nelze řídit nápovědou, často klame a strom není ten, co je zmíněn.

A moje formální poznámka:

snad bych jen doplnil, ze tablet prisel k ujme formou uvareni, nastesti nebyla trvala
a jenom trochu statisticky – prumerna spotreba Octavie 5.4l/100km na zacatku lovu, na konci 8.4l/100km a po dojezdu domu 7.4l/100km; prumerna rychlost cele cesty 22km/h; prumerna rychlost presunu 34km/h; najeto 387km; celkem na ceste 17h:36m:51s

Z dalších také padl „Vořechovic trail“ a v nejbližsí době se chystáme na pokračování JTJPT, a to
DARK SIDE OF GEOCACHING, ale o tom někdy jindy 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *